Vendosni fjalën kyçe....

Edhe pse 45-vjeç, Floyd Mayweather s’e ha humbur aftësinë në ring (Video)


Edhe në moshën 45-vjeçare, Floyd Mayweather tregoi se aftsia i tij për boks të profilit të lartë mbetet po aq e fortë se kurrë më parë, pas ndeshjes së tij fundit kundër kundërshtarit Don Moore në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Mayweather, i cili u tërhoq nga konkurrenca profesionale pas një fitoreje në vitin 2017 kundër Conor McGregor, e cila rriti rekordin e tij në 50-0, ka marrë pjesë në një seri luftimesh për të fituar më shumë dollarë që kur u tërhoq nga boksi profesionist.

Ai u pa për herë të fundit në ring në qershor të vitit të kaluar, ku boksoi personazhin e famshëm të YouTube, Logan Paul.

Kjo ndeshje e fundit, megjithatë, ishte ndoshta më e çuditshmja ende pasi ai ishte çiftuar me ish-partnerin e tij në stërvitje, Don Moore, një luftëtar që ka konkurruar vetëm një herë që nga viti 2013 dhe që nuk është përballur kurrë me një boksier të nivelit të lartënë karrierën e tij në ring.

Pabarazia në aftësi ishte e dukshme për t’u parë. Mayweather ishte tejet i fortë për kundërshtarin gjatë ndeshjes me tetë raunde.

Mayweather filloi ta tallte Mooren në raundin e tretë, ndërsa Moore i pashpresë u përpoq të qëndronte në këmbë. Floyd madje gjeti kohën për një bisedë të shkurtër në mes të raundit me ekipin e komentuesve, përpara se të merrte pankartën e raundit të shtatë nga vajza reklamuese dhe ta parakalonte rreth ringut në vend që të ulej në këndin e tij.

Ndërsa arriti drejt fundit, dominimi i Mayweather vijoi por vetëm në raundin e tetë dhe të fundit ai e hodhi Moore në tapet me një goditje të ashpër në trup.