Vendosni fjalën kyçe....

Man.City fiton ndaj Chelseas dhe arratiset në krye të Premier League


Man.City ka thelluar akoma më shumë diferencën me ndjekësit për titullin kampion në Premier League.

“Qytetarët” fituan ndaj Chelseas të vendit të dytë me rezultatin minimal 1-0.

Pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola ndërsa goli i vetëm u shënua nga De Bruyne në minutën e 70’.

Me këtë fitore Man.City largohet në 13 pikë nga “blutë e Londrës” ndërsa këtyre të fundit i rrezikohet vendi i dytë nga ndjekësit e Liverpool me vetëm 1 pikë larg dhe 2 ndeshje më pak.