Vendosni fjalën kyçe....

Plas grushti mes mjekut dhe kryeinfermierit te Trauma në Tiranë


Një debat ka ndodhur sot mes një mjeku dhe kryeinfermierit në spitalin Universitar të Traumës në Tiranë.

Incidenti ka ndodhur në orët e paradites, ku kryeinfermieri i Ortopedisë së Parë me inicialet O.K., është konfliktuar fizikisht me mjekun kirurg ortoped me inicialet J.R. Konflikti sipas “News 24” ka ndodhur për shkak të një pacienti të cilën mjeku e kishte në dhomën e vizitës, por kreinfermieri i ka kërkuar që të dalë jashtë.

Në këtë moment ka nisur konflikti mes mjekut dhe kreinfermierit, i cili ka agravuar deri në dhunë fizike.

Kanë ndërhyrë pacientë dhe pjesëtarë të tjerë të personelit që ndodheshin aty për të ndarë dy kolegët.