Vendosni fjalën kyçe....

Fqinji rrëmben fëmijën 8-vjeçar në Fier, trupi i të miturit gjendet i mbuluar me baltë


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier ditën e sotme ku një fëmijë i mitur është gjendur i mbuluar me baltë pasi ishte rrëmbyer nga fqinji.

Policia ka arrestuar shtetasin Klodian Çalamani 38-vjeç pasi trupi i pajetë i fëmijës u gjet në banesës së tij.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Greçalli.

“Sot rreth orës 15:30 është bërë njoftim nga shtetasja F. V se nuk është kthyer në banesë djali i saj i vitlindjes 2013.

Me marrjen e njoftimit shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier kanë bërë shpalljen në kërkim dhe në mënyrë të menjëhershme nga veprimet në terren, duke vlerësuar maksimalisht situatën dhe rëndësinë e saj, kanë marrë informacion, kanë punuar në grumbullim dhe administrim të provave dhe kanë bërë të mundur gjetjen e vendit të dyshuar ku mund të ndodhej fëmija i humbur.

Mbi bazën e vlerësimit të provave, në banesën e shtetasit K. Ç., 38 vjeç, pas kontrollit, është bërë e mundur gjetja e trupit të fëmijës së dyshuar i humbur, i mbuluar me baltë.

Menjëherë është bërë kapja dhe shoqërimi i autorit të dyshuar në Komisariatin e Policisë Fier dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier po punohet për kryerjen e veprimeve të plota procedurale, zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe motiveve të saj”- njofton Policia.