Vendosni fjalën kyçe....

Vasili: Qeveria e re do vazhdojë të rrëmbejë koncesione


Petrit Vasili i LSI-së ka komentuar kabinetin Rama 3 të prezantuar ditën e sotme.

Vasili thotë se qeveria e re do vazhdojë të rrëmbejë koncesione, prona dhe do vazhdojë të drejtojë droga dhe paraja e pistë.

Postimi i plotë:

Qeveria talibane e Mullah Omar Ramës!

Qeveria talibane, e sapo pjellë e Mullah Omar Ramës ka vetëm një frazë në program:

“Ne do te vazhdojmë zhvatjen, ndërsa ju zhdukuni nga Shqipëria”.

Qeveria e Mullah Omar Rames do te vazhdoje të rrëmbejë koncesione, do të vazhdoje të rrëmbejë qindra tendera sekrete, do të vazhdojë te beje rruge ku kilometri është i me i shtrenjte se floriri, do te vazhdojnë qytetaret te jene ne mëshirë te fatit ne kulmin e Pandemisë, do te vazhdoje te mos ketë aspak drejtësi për qytetaret se drejtësia është e kapur, do te vazhdojë të rrëmbehet dhunshëm prona publike dhe private, do te vazhdoje qe droga, paraja e piset dhe kriminelët të telekomandojnë qeverisjen e Mullah Rames.

Mullah Omar Rama ka vetëm një devize:

“Pas meje në jetë jetë , gur mbi gurë mos mbetë”.

Mullah Omari i vërtetë e mori ndëshkimin e merituar dhe u asgjësua pa asnjë mëshirë nga forcat e se mirës.

Sikurse ai edhe ky qe është këtu nder ne nuk do ti shpëtojë ndëshkimit.

Mullah Omaret kudo qe shfaqen kane fund te paracaktuar dhe pa kthim, i mjere kushdo qe ka iluzione për të kundërtën.