Vendosni fjalën kyçe....

Holanda mposht Austrinë dhe kalon në fazën tjetër të Euro 2020


Holanda ka arritur të parë një fitore që e bën atë më pranë fazën tjetër të kampionatit Euro 2020.

Golat kundër Austrisë janë shënuar nga një për çdo pjesë.

Në pjesën e parë Depay shënoi nga pika e bardhë ndërsa në pjesën e dytë Dumfries shënoi për dyfishimin e rezultatit.

Në grupin C Holanda kryeson dhe e sheh veten të kualifikuar për në fazën tjetër duke lënë mbrapa Austrinë dhe Ukrainën .