Vendosni fjalën kyçe....

Ambasadorja Kim pas takimit me Bashën: Ne nuk mbështesim asnjë parti apo kandidat


Pak orë pas takimit të zhvilluar sot me kreun e PD-së Lulzim Basha dhe një ditë para zgjedhjeve, ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka publikuar një foto ku shfaqet krah tij, por edhe krah kryeministrit Edi Rama, si dhe presidentit Ilir Meta.

Ajo thekson se SHBA nuk mbështet asnjë parti politike në Shqipëri.

 “Takova kryetarin e PD, Lulzim Basha, sot, njësoj siç jam takuar me presidentin ilir meta dhe kryeministrin Edi Rama në 48 orët e fundit. Ne përsërisim se nuk mbështesim asnjë parti apo kandidat. Por ne absolutisht mbështesim të drejtën e të gjithë qytetarëve për të votuar të lirë dhe në paqe.”– shkruan ambasadorja amerikane.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *