Vendosni fjalën kyçe....

Italia publikon listën, Mancini fton 38 lojtarë për ndeshjet e marsit


Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka ftuar 38 lojtarë për tri ndeshjet kundër Irlandës së Veriut, Bullgarisë dhe Lituanisë gjatë këtij muaji.

Mancini ka zgjedhur skuadrën për kualifikimet e Kupës Botërore, me ndeshjen e parë në Stadio Ennio Tardini në Parma kundër Irlandës së Veriut më 25 Mars.

Italia më pas do të luajë me Bullgarinë në stadiumin Vasil Levski në Sofje para se të udhëtojnë në Vilnius për të luajtur me Lituaninë në “LFF Stadium”.

Mbrojtësi i Atalantas, Rafael Toloi dhe Matteo Ricci i Spezias janë ftuar për herë të parë në ekip.

Portierë:Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Torino)

Mbrojtës:Francesco Acerbi (Lazio), Alessandro Bastoni (Inter)*, Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Emerson Palmieri (Chelsea), Gian Marco Ferrari (Sassuolo), Alessandro Florenzi (Paris Saint Germain), Manuel Lazzari (Lazio), Gianluca Mancini (Roma), Leonardo Spinazzola (Roma), Rafael Toloi (Atalanta)

Mesfushorë: Nicolò Barella (Inter)*, Gaetano Castrovilli (Fiorentina), Bryan Cristante (Roma), Manuel Locatelli (Sassuolo), Rolando Mandragora (Torino), Lorenzo Pellegrini (Roma), Matteo Pessina (Atalanta), Matteo Ricci (Spezia)*, Stefano Sensi (Inter)*, Roberto Soriano (Bologna), Marco Verratti (Paris Saint Germain)

Sulmues: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Francesco Caputo (Sassuolo), Federico Chiesa (Juventus), Stephan El Shaarawy (Roma), Vincenzo Grifo (Friburgo), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Moise Bioty Kean (Paris Saint Germain)