Vendosni fjalën kyçe....

Moti i keq pengon ankorimin e tragetit në Vlorë


Për shkak te kushteve hidrometeorologjike shume të përkeqësuara, trageti i linjës Brindisi-Vlorë nuk është ankoruar dot në portin e qytetit bregdetar.

Me përmasimin e kushteve të moti, do të rifillojnë manovrat për të bërë të mundur zbritjen e pasagjerëve dhe makinave.

Trageti doli në Radë, në afërsi të gadishullit të Karaburunit për tu mbrojtur nga erërat e fuqishme që fryjnë nga jugu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *