Vendosni fjalën kyçe....

Barcelona ngec përballë Valencias, Atl.Madrid fitore për kreun e tabelës


Barcelona ka ngecur në La Ligan spanjolle me një barazim 2-2 përballë Valencias. Ndërsa Altetico Madrid ka fituar përballë Elches me rezultatin 3-1.

Golat për blaugranat u shënuan nga Messi dhe Araujo nga një për çdo pjesë, ndërkohë që në pjesën e parë “plesht” humbi dhe një penallti.

Ndërsa për Valencian shënuan Diakhaby dhe Gomez.

Në sfidën tjetër Ateletico fitoi përballë Elches me dy gola të Suarez dhe një gol të Diego Costas me penallti. Për Elchen shënoi Boye.

Me këtë fitore madrilenët janë mbërthyer në vendin e parë.