Vendosni fjalën kyçe....

Reali hyn në garë me Juventusin dhe Barcelonën për mesfushorin e Ajaks


Real Madrid ka nisur të mendojë për të ardhmen, pasi po has shumë vështirësi këtë sezon, duke zhgënjyer jo pak me paraqitjen e tyre si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

Drejtuesit e klubit nuk janë të kënaqur dhe për këtë kanë nisur të punojnë për të bërë ndryshime.

I pari në listën e synimeve të madrilenëve është mesfushori i talentuar i Ajaxit, Ryan Gravenberch.

Gravenberch gjithashtu kërkohet edhe nga skuadrat e tjera evropiane si, Juventus dhe Barcelona, prandaj klubi spanjoll Real Madrid ka filluar bisedimet me agjentin e futbollistit Mino Raiola.

18-vjeçari luan në pozitën e mesfushorit qendror, i cili ne vitin e kaluar numëroi nëntë paraqitje duke arritur të shënon dy gola dhe një asist, ai ka debutuar me skuadrën e Ajaxit në moshën 16-vjeçare.

Në ketë fillim sezoni ai ka munguar vetëm në dy ndeshje për shkak që ka qenë me koronavirus ndërsa ne ndeshjet tjera ai ka qene titullar për skuadrën holandeze. Eduardo Camavinga, Earling Haaland dhe Kylian Mbappe janë të tjera objektive të 13 herë kampionëve të Evropës për vitin 2021.