Vendosni fjalën kyçe....

Lion pritet të blejë Paquetan e Milanit


Olimpik Lion pritet që të jenë blerës i Lucas Paqueta, i cili nuk ka udhëtuar me Milanin në Dublin për të luajtur kundër Shamrock Rovers

Sky Sport Italia ka shkruar që skuadra e Ligue 1 e dëshiron mesfushorin brazilian por ende nuk kanë filluar bisedimet me të.

Milan përballet kundër Shamrock Rovers në Dublin nesër por Paqueta ka mbetur në kryeqytetin e modës, pas raportëve se Lyon pritet që t’i hap negociatat për të me kuqezinjtë.

Paqueta u transferua në Milan nga Flamengo për 38 milionë euro në janar të vitit 2019 por nuk ka arritur që të bind me paraqitje në San Siro.

23 vjeçari ka luajtur 44 ndeshje për Milan duke shënuar vetëm një gol dhe bërë tre asiste.