Vendosni fjalën kyçe....

Spitali “Shefqet Ndroqi” pa ujë prej 48 orësh, problem për pacientët me Covid-19


 

Spitali “Shefqet Ndroqi” në Sauk, i kthyer prej kohësh në spital kundër Covid-19, ka 48 orë pa ujë.

Syri citon burime të pakonfirmuara sipas të cilave, në spitalin në fjalë mungon uji në rubineta, ç’ka e bën edhe më të vështirë situatën për të sëmurët me Covid-19 që janë shtruar e po trajtohen aty këto ditë të nxehta vere.

Ditën e sotme u shënuan 4 viktima të reja lidhur me Covid-19 në vend si dhe 120 raste të reja.