Vendosni fjalën kyçe....

Milan ka arritur një fitore të rëndësishme ndaj Sampdorias.


Plot 4 herë shënuan “kuq e zinjtë” në portën e Sampdorias, duke marrë 3 pikë të rëndësishme në garën për një vend në Evropë.

Siparin e golave e hapi Ibrahimovic në minutën e 4 ndërsa e dyfishoi Calhanoglu në minutën e 52 dhe 6 minuta më vonë Ibrahimovic shënoi golin e tretë.

Golin e vetëm për Sampdorian e shënoi Askildsen. Në minutën e 92 Leao shënoi golin e katërt.