Vendosni fjalën kyçe....

Avioni përplaset në çatinë e shtëpisë në Wesel të Gjermanisë, 3 viktima (FOTO)


Tre persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni mbi një shtëpi, në Wesel të Gjermanisë veriperëndimore. Një fëmijë ka mbetur i plagosur.

BBC shkruan se avioni mund të ketë qenë duke transportuar vetëm 2 persona.

Fotografitë nga vendngjarja tregojnë dëmet e mëdha në çatinë e shtëpisë si dhe punonjësit e urgjencës që përpiqen të shuajnë flakët që shpërthyen pas rrëzimit.

Shefi i policisë Peter Reuters tha se shërbimet e urgjencës u thirrën në orën 14:42, duke shtuar: “Tre persona të vdekur u gjetën në papafingo të ndërtesës së banesës. Ata janë të rritur. Një fëmijë gjithashtu u plagos lehtë dhe u trondit. Avioni kishte zbritur nga fusha ajrore e Marl me dy qiramarrës dhe zbarkuar përsëri në Wesel për një ndalesë “.

Mediat gjermane shkruajnë se një grua me fëmijën e saj dy vjeç jetonte në apartament, ajo vdiq dhe fëmija shpëtoi me plagë të lehta.

Shkaku pse avioni u rrëzua nuk dihet ende. Sipas policisë, ka indikacione se avioni ishte copëtuar më pare, pasi disa pjesë të tij u gjetën në zonë.