Vendosni fjalën kyçe....

Real Madrid fiton me tripletë ndaj Eibar


Real Madrid e ka nisur me fitore rifillimin e La Ligas.

Ndaj Eibar, “galaktikët” kanë fituar me rezultatin 3-1.

Real Madrid i lau hesapet me golin që në pjesën e parë duke shënuar plotë tre herë në portën e kundërshatarit.

Në fillim Kroos dhe më pas Ramos dhe Marcelo i dhanë fitoren “madrilenëve”. Ndërsa golin e vetëm për Eibar e shënoi Bigas.

Me këtë fitore, Real Madrid mban vendin e dytë me dy pikë më pak se Barcelona.