Vendosni fjalën kyçe....

Rikthehet koronavirusi në Malin e Zi, regjistrohet një rast i ri


Në Mal të Zi është regjistruar rasti i parë me Covid-19 që pas 2 qershorit kur ishte shpallur fundi i epidemisë.

Bëhet fjalë për një rast të importuar dhe një person që është në vetizolim, njoftoi sot Instituti i Shëndetit Publik të Malit të Zi.

Mali i Zi shpalli përfundimin e epidemisë së koronavirusit më 2 qershor, pasi nuk kishte raste të regjistruara për 28 ditët e mëparshme.

Në deklaratë thuhet se bëhet fjalë për një person që kishte qëndruar në Bosnje dhe Hercegovinë javën e kaluar, ndërsa të dhënat e para tregojnë se numri i kontakteve të personit të infektuar është “minimal”,raporton RSP.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *