Vendosni fjalën kyçe....

Vijon rënia e numrit të viktimave në Itali, 55 të vdekur dhe 318 raste të reja në 24 orët e fundit


Në Itali numri i viktimave nga koronavirusi vijon të shënojë rënie. Përgjatë 24 orëve të fundit ndërruan jetë nga COVID-19, 55 persona duke e çuar numrin total në 33, 530.

Ndërkohë infektimet në 24 orët e fundit u zbuluan 318 persona me një numër total prej 233,515.

Deri më tani kanë fituar luftën me virusin e ri 160,092 persona ndërsa aktivë qëndrojnë 39,893 persona.

Në gjendje kritike në shtetin fqinj janë 408 persona.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *