Vendosni fjalën kyçe....

Bardhi i kujton me video Ramës vjedhjen e votave: Kur bëhesh kryeministër me ndihmën e krimit të organizuar do sillesh si mafioz


Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, nëpërmjet një video-montazhi i ka kujtuar Kryeministrit Edi Rama, përgjimet e dosjeve për vjedhjen e votave, si edhe deklaratave për padinë për gazetën Bild.

Bardhi thumbon Ramës dhe shkruan: “Një politikan që bëhet Kryeministër me ndihmën e krimit të organizuar, nuk ka sesi të sillet ndryshe veçse si mafioz. Flet si Banda e Shijakut, vepron si Banda e Lushnjes, vjedh si Banda e Durrësit, mashtron si Habiljat e Vlorës, i fshihet drejtësisë si Eskobari i Ballkanit. Ky quhet solidaritet midis çunave problematik! Njerëzore!“.