Vendosni fjalën kyçe....

Itali: 602 viktima dhe 2972 raste të reja me koronavirus


Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 602  viktima nga koronavirusi, për një total prej  21 067 vdekje që nga fillimi i epidemisë. 

Numri i të shëruarve sot është 1695 për një total prej  37130

Autoritetet raportuan edhe për 2.972 raste të reja pozitiv nga Covid-19, 181 raste më pak se dje, shifra që e rrisin numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 162 488 që nga fillimi i pandemisë.

Në kujdesin intensiv janë të shtruar 74 pacientë më pak se dje për një total prej 3186.