Vendosni fjalën kyçe....

Rritet bilanci nga koronavirusi në Francë, 987 viktima në 24 orë


Franca ka raportuar 987 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total të vdekjeve në 13.197.

Sidoqoftë, numri i pacientëve në kujdes intensiv ra për ditën e dytë me radhë, tha zyrtari i lartë shëndetësor Jérôme Salomon, duke e përshkruar trendin si një “rreze shprese”.

Franca ka numrin e tretë më të lartë të vdekjeve të koronavirusëve në botë, tejkaluar vetëm nga Spanja dhe Italia.

Një studim nga Universiteti Johns Hopkins thotë se ka më shumë se 118,000 raste të konfirmuara të koronavirusit në Francë, i pesti më i lartë në botë.