Vendosni fjalën kyçe....

Britania e Madhe raporton 936 viktima në 24 orët e fundit lidhur me Covid-19


Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar 936 vdekje të tjera nga koronavirusi sot, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 7,095.

NHS (National Health Service) e Anglisë ka konfirmuar se 828 më shumë persona kanë vdekur në spitalet e saj, të moshës midis 22 dhe 103 vjeç.

Skocia, ku janë konfirmuar 77 vdekje të tjera, gjithashtu diagnostikoi 336 infeksione të tjera në 24 orët e fundit. Ndërsa Uellsi njoftoi se 284 qytetarë të tjerë kishin testuar pozitiv dhe 33 vdekje ishin raportuar.

Pesë vdekje të tjera u regjistruan në Irlandën Veriore. Numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë testuar pozitivisht për virusin në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar aktualisht shton deri në më shumë se 55,000, por shkalla e vërtetë e shpërthimit është e panjohur.