Vendosni fjalën kyçe....

Turqi: 63 viktima dhe 2148 raste të reja në 24 nga koronavirusi


Numri i viktimave nga COVID-19 në Turqi u rrit në 277, pasi 63 persona humbën jetën në 24 orët e fundit.

Ministri turk i Shëndetësisë, Koca deklaroi se Stambolli ishte qyteti me më shumë raste të regjistruara me COVID-19.

Pas tij renditen Izmiri dhe Ankaraja.

Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Turqi arriti në 15 679, me 2 148 raste të raportuara gjatë 24 orëve të fundit.