Vendosni fjalën kyçe....

Shërohet nga koronavirusi pacienti zero në Shqipëri


Shërohet nga koronavirusi pacienti zero.

Lajmi është dhënë nga kryeministri Rama e ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu.

Kjo e fundit shkruan se pacienti zero sapo është konfirmuar negativ nga koronavirusi dhe pritet të dalë nga spitali bashkë me babain e tij duke e çuar në tre numrin e personave të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri.

‘Një tjetër lajm i mirë. Edhe pacienti 0 sapo është konfirmuar negativ. Babë e bir pritet të lënë spitalin dhe bashkë me pacientin tjetër që la spitalin pasditen e sotme, janë 3 pacientët e shëruar që rikthehen në shtëpi. Shumë mirënjohëse për punën dhe sakrificën e ekipit të Infektivit. Jeni më të mirët.’ – shkruan ministrja.