Vendosni fjalën kyçe....

Koronavirusi pezullon Seria A


Seria A zyrtarisht është pezulluar për një datë të pacaktuar.

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, ka konfirmuar se nuk guxojnë të lejojnë vazhdimin e kampionatit për shkak të virusit vdekjeprurës, koronavirus dhe me këtë rast, Serie A ndërkrehet me efekt të menjëhershëm.

Ai ka thënë se “s’mund të lejojmë që të vazhdojnë ndeshjet e futbollit, na vjen keq që po e them këtë, por fansat duhet ta kuptojnë”.

Ai ndër të tjera tha se do të ndërpritet çdo aktivitet tjetër sportiv.