Vendosni fjalën kyçe....

Dortmundi e Gladbahu ruajnë hapin e Bajernit, ngjishet kreu


Dortmundi ka ruajtur hapin e Bajernit duke fituar ndeshjen e sotme në transfertë.

Verdhezinjtë janë rikthyer përkohësisht në vendin e dytë të renditjes me 4 pikë më pak se bavarezët.

Edhe Gladbahu e fitoi sfidën e sotme duke pasur të njëjtën sasi pikësh me Lajpcigun e Dortmundin duke e bërë këtë kampionat ndër më të ekuilibruarit të viteve të fundit.

Lajpcigu nga ana e tij e luan pasdite ndeshjen e  e tij në fushën e Shalkes dhe në rast fitoreje do e shtonte edhe më shumë presionin ndaj Bajernit.