Vendosni fjalën kyçe....

Nga zjarret në breshër, moti në Australi kalon nga një ekstremitet në tjetrin (Video)


Australia pasi u përball me zjarret ku një sipërfaqe e madhe pyjore u dogj si pasojë. Por tani duket se kjo është prapa australianëve duke kaluar në një ekstremitet tjetër

Në vendin e quajtur Malet e Kaltra dy persona janë goditur nga rrufeja, teksa vendi po përballet me breshër. Një person 16-vjecar ka pësuar djegie të mëdha në duar dhe këmbë ndërsa një tjetër 24 vjecar është pranuar në spital.

Dy persona në kryeqytetin australian, Canberra, kanë kërkuar ndihmë në spitalin e këtij vendi pasi u lënduar gjatë breshrit të madh 15 minutësh.

Copa e mëdha të breshrit shkaktuan edhe dëme të shumta materiale.