Vendosni fjalën kyçe....

Zjarri në Laç, humb jetën i mituri 2-vjeçar, policia jep detajet


Policia ka dhënë detaje nga zjarri i rënë në një banesë në Sanxhak të Kurbinit.

Në njoftimin e saj, policia ka konfirmuar se si pasojë e zjarrit ka humbur jetën një i mitur i moshës 2-vjeç.

Nga veprimet paraprake dyshohet se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies.

Zjarri ra rreth orës 15:00 në banesën e shtetasit H.Ç.

Sot, rreth orës 15:00, në banesën e shtetasit H.Ç., banues në Sanxhak, Kurbin, ka rënë zjarr, ku pas mbërritjes së shërbimeve të Policisë dhe zjarrfikëses, në ambjentet e brendshme të banesës është konstatuar trupi i pajetë i një të mituri, 2-vjeçar.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies.

Në vendngjarje grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes”-thuhet në njoftimin e policisë.