Vendosni fjalën kyçe....

“I dënuari për korrupsion emërohet shef i Policisë Bashkiake në Pogradec” – Denoncimi te Berisha


Një qytetar ka denoncuar punësimin si shef të Policisë Bashkiake të Pogradecit një person që sipas tij ka qenë i dënuar për korrupsion e falsifikim dokumentesh.

Mesazhi i qytetarit është publikuar nga ish-kryeministri Berisha ku shkruhet se personi që është emëruar ka dënim nga gjykata.

‘Dënimet nga gjykatat njihen si meritë në narkoshtetin e Edvin Mafisë”, shkruan ish kryeministri Berisha, ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit digjital.

Pershendetje doktor

Ne Pogradec eshte vendosur shef i policise bashkiake z. Minga I denuar nga gjykata per korrupsion dhe fallsifikim dokumentash ne ujesjellsi pogradec kur drejtohej nga valter gora shoku I tij bashke kane vjedhur bashke do te vjedhin. Valter gora po vdes te rrikthehet tek ujesjellsi ne pogradec po nuk e pranon xhakolli, kemi rene ne sy per super vjedhjet qe kemi bere ,ka 6 muaj tek posta korce 1 ne jave vete ne pune nuk ka guxim ta kontrolloj njeri se eshte financuesi kryesor I ps ne pogradec dhe I kercenon te gjithe me te shkuaren e ti si trafikant dhe qe I ka duart me gjak me kushuririn e tij ne burgun e drenoves vrases me pagese.’