Vendosni fjalën kyçe....

Një ditë para atentatit, Ndojit i shkoi në zyrë shefi i ONM-së


Një ditë para atentatit me armë ndaj makinës me të cilën udhëtonte prokurori i Durrësit, Ndoji, ky i fundit është takuar me kreun e ONM-së, Jacobs.

Ky i fundit kishte shkuar në zyrën e Ndojit në një takim që kishte zgjatur rreth 90 minuta, sias A2 CNN, që citon burime nga Prokurria e Durrësit.

Ndoji e Jacobs mësohet se kanë diskutuar lidhur me dosjen për tokat në Gjirin e Lalëzit.

Ditën e sotme ndaj makinës së Ndojit u qëllua me plumba pranë Mbikalimit të Shkozetit, atentat në të cilin u plagosën prokurori, Landi Muharremi dhe Adi Maloku, ky i fundit është në gjendje më të rënë për jetën.