Vendosni fjalën kyçe....

“Mercedez-Benz” i ri me motor krejtësisht elektrik, dalin foto e para


“Mercedes-Benz” po punon për modelin e ri S-Class, i cili do jetë krejtësisht me motor elektrik. Modeli pritet të prezantohet në panairin e Frankfurtit me vonë këtë vit.

Mjeti do ketë shumë risi duke nisur që nga motori, që do jetë i gjithi elektrik por edhe në pjesën e brendshme.

Makina pritet që të ketë mundësinë të bëjë rrugë të gjatë me një karikim, deri në 500 kilometra dhe nuk do i mungojë asgjë për sa i përket komoditetit.