Vendosni fjalën kyçe....

Presidenti Meta mesazh solidariteti për viktimat në dy sulmet me armë në SHBA


Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh solidariteti për ngjarjet në SHBA ku humbën jetën disa persona nga dy sulme me armë.

Shumë i trishtuar dhe i tronditur nga humbjet e jetëve të pafajshme në ElPaso dhe Ohio. Lutjet dhe mendimet e mia për familjet e viktimave. Solidaritet me kombin e madh amerika“, shkruan Meta.

Në sulmin e parë në Teksas humbën jetën 20 persona ndërsa në të dytin në Ohio humbën jetën 9 persona.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *