Vendosni fjalën kyçe....

Pas Teksasit, të shtëna me armë në Dayton


Vetëm pak orë pasi një person hapi zjarr në El Paso të Teksasit, të shtëna të tjera janë lajmëruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një person ka hapur zjarr në një bar në Dayton, Ohio, rreth orës 1:55 të së dielës, duke përdorur një pushkë gjysëm automatike dhe vrarë shtatë persona. Po ashtu, ka plagosur 24 të tjerë.

Sipas burimeve të CNN, Policia po i përgjigjet në mënyrë aktive sulmuesit në një qëndër artesh dhe argëtimi në Dayton këtë të diel në mëngjes. Disa dëshmitarë okularë thanë se kanë parë disa të plagosur.