Vendosni fjalën kyçe....

Aksident zinxhir në Turqi, 6 të vdekur dhe 20 të plagosur (VIDEO)


Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti zinxhir në Turqi.

CNN”-i turk shkruan se aksidenti ndodhi në Manisa, ku një autobus me pasagjerë, një furgon dhe një automjet tjetër u përfshinë në aksidentin zinxhir.

Për shkak të aksidentit, u bllokua rruga dhe makinat mund të kalonin vetëm në njërën korsi. Fillimisht autobusi u përplas me furgonin, i cili ishte në drejtim të kundërt.

Xhandarmëria, zjarrfikësit dhe ekipet mjekësore u dërguan në vendin e ngjarjes nga shoferët e tjerë të automjeteve.

Viktimat janë të gjithë nga furgoni, mes të cilëve edhe shoferi: Ahmet Yuca Cinar Baysak, Erol Lock, Mehmet Yanar, Rahim Aydin dhe Honor Öktem.

https://www.youtube.com/watch?v=QPBImD51vus


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *