Vendosni fjalën kyçe....

Ambasadori rus: Akuzat e Xhaçkës kundër Rusisë të pabaza


Ambasadori Rus në Tiranë Aleksandër Karpushin në një koment për deklaratën publike të Ministrave të Jashtëm të vendeve – anëtare të Organizatës së Traktatit të Sigurisë Kolektive (CSTO) ka folur edhe për deklaratat sipas tij kundër Rusisë nga Ministrja shqiptare e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Sipas Karpushin akuzat e Xhaçkës janë të pabaza dhe tingëllojnë në mënyrë asonante.

Në këtë sfond fjalimi i Ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë në konferencën e paradokohshme, në të cilin ajo ka leshuar një serë akuzash të pabaza ndaj Rusisë, tingulloi në mënyrë asonante“-shkruan Karpushin në portalin “Argumentum”, postim i shpërndarë edhe nga ambasada Ruse në Tiranë.