Vendosni fjalën kyçe....

Basha: Rama dhe banda në pushtet po dhunojnë zgjedhjet në Akademinë e Shkencave


Lulzim Basha ka reaguar për zgjedhjet në Akademinë e Shkencave duke i cilësuar si fallco dhe të kapura nga pushteti.

Sipas Bashës në Akademinë e Shkencave po përgatitet zgjedhja e Gjinushit, ndërsa shtoi se Akademia po dhunohet njësoj si demokracia prona dhe ekonomia.

“Ashtu si “zgjedhjet” e tjera fallco edhe në Akademinë e Shkencave po gatuhet “zgjedhja” e Gjinushit. Rama dhe banda në pushtet dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë, pronën, qytetarin, ekonominë, të drejtat politike, drejtësinë. Asnjë hap pas!”-shkruan Basha në Twitter