Vendosni fjalën kyçe....

Shpërthim gazi në SHBA, humb jetën një person dhe plagosen 15 të tjerë


Një person ka vdekur dhe 15 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një shpërthimi me gaz në Karolinën e Veriut. Shpërthimi ka ndodhur në Durham në një ndërtesë e cila u shkatërrua gjatë shpërthimit.

Ende nuk dihen të tjera detaje, por shërbimi i emergjencës po punon në lidhje me rastin dhe po transporton njerëz në spital.

Incidenti ndodhi në zonën e Durham e cila është e mbushur më së shumti me restorante dhe biznese. Ndërtesa është e vendosur mes një dyqani kafeje dhe një restoranti Meksikan.

Ndërkohë burime zyrtare nga qyteti i Durham konfirmoi në Twitter se shpërthimi ndodhi si pasojë e rrjedhjes së gazit.