Vendosni fjalën kyçe....

Basha po fliste para protestuesve, ndërpritet energjia para parlamentit


Kreu i PD-së Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve të mos dorëzohen pasi fitorja është e tyre dhe jo e qeverisë.

“Geg e toskë, myslimanë e të krishterë, demokratë e socialistë. Të marrim në dorë fatin tonë. Beteja që kemi nisur është pa kthim. Historia na e tregon se si do të shkojë kjo protestë, me shporrjen e kësaj qeverie dhe triumfin e shqiptarëve”, u shpreh Basha.

“Ata na heqin korrentin, ne do t’iu heqim prizën”, vijoi Basha pas ndërprerjes së energjisë, e cila i ndërpreu edhe fjalën.