Vendosni fjalën kyçe....

Përdhunimi i 13-vjeçares në Kavajë, Berisha nxjerr emrat e personave që fshehën ngjarjen


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kavajë rreth dy muaj më parë, ku një vajzë vetëm 13 vjeç, nxënëse e shkollës “Rilindja” është përdhunuar nga një grup djemsh.

Pas denoncimit të Partisë Demokratike, policia arrestoi 7 nga 8 adoleshentët e dyshuar si autorë të kësaj vepre kriminale, edhe pse nuk ka dalë ende më asnjë deklaratë.

Është sërish Berisha i cili shkruan se prindërit e vajzës kanë denoncuar por të gjithë drejtuesit e institucioneve janë vënë në krah të përdhunuesve, përfshirë drejtoreshën e shkollës, dhe vëllain e saj prokuror në Kavajë.

Postimi i plotë:

Shtet i perdhunuesve te Kakistokracise!

Miq, rreth 2 muaj me pare nje nxenese perdhunohet kolektivisht nga 8 apo dhe 16 nxenes dhe jo nxenes te shkolles “Rilindja” Kavaje. Krimin e dinin te gjithe por nuk flisnin sepse shteti ishte i perdhunuesve.

Prinderit e vajzes denoncuan krimin e shemtuar ne polici, por me kot.
Drejtori i policise apo narkokomisari i Kavajes dhe narko policia heshti. Ata qendruan ne anen e perdhunuesve. Perdhunuesit jane tanet!
Sherbimi i inteligjences se policise e mori vesh dhe raportoi por eproret ishin ne anen e perdhunuesve.

Sherbimi informativ Kavaje e mori vesh dhe informoi qendren, eproret e tij informuan ministrat e arsimit dhe rendit si dhe kryeministrin por perseri keta qendronin ne anen e perdhunuesve. Vae Victis, Mjere Viktima!

Drejtoresha e shkolles Deje Qarri heshti sepse edhe ajo ishte ne anen e perdhunuesve.
Vellai i saj Ed Qarri, prokuror heshti sepse ishte ne anen e perdhunuesve.
Drejtoresha e arsimit Sonila Peza heshti dhe fshehu krimin se perdhunuesit jane tanet, pra ishte ne anen e perdhunuesve.

Miq, jo te gjithe keta jane vet perdhunues apo te perdhunuar por per te gjithe keta, sojin e tyre te peshtire, ne shtetin e perdhunuesve, perdhunimi nuk eshte krim. Per sojin e tyre te felliqur femija, nderi, morali njerezor nuk ekziston.
A nuk ishte ish kreu i bashkise se tyre Rroshi me pese emra i denuar per perdhunim?
A nuk ishte krye krye kreu i tyre Edvini qe mbronte me krenari kryetarin e tyre te bashkise perdhunues?

Pra ne shtetin e perdhunuesve perdhunimi nuk eshte krim dhe kjo quhet kakistokraci apo regjimi me i keq mbi toke. sb.