Vendosni fjalën kyçe....

Berisha tregon arsyet pse nuk u hapën negociatat


Ish-kryeministri Sali Berisha tregoi arsyet se pse Shqipërisë nuk ju hapën negociatat.

Sipas Berishës mungesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme dhe bllokimi i hetimit të Saimir Tahirit, bllokuan hapjen e negociatave.

“Ju garantoj se zgjedhjet nuk do të ishin ato që qenë dhe nëse nuk do të ishte penguar hetimi i Saimir Tahirit, sot do të ishin hapur negociatat. Deputeti gjerman i tha Ramës: Ti jo vetëm që e bllokove por sulmove prokurorin në mënyrën më të egër”- u shpreh Berisha në emisionin Opinion.