Vendosni fjalën kyçe....

Arta Dade: Në PS nuk ka më zgjedhje është zhdukur gara


Ish deputetja dhe ish ministrja e jashtme, Arta Dade është shprehur se në PS është hequr procesi i zgjedhjeve dhe është zhdukur gara.

E ftuar në emisionin ‘A show’ me Adi Krastën në News24, Arta Dade tha se Shqipëria më shumë i ka prishur punë Kosovës sesa e ka ndihmuar, pasi pika më e fortë e Shqipërinë dikur ka qenë karta rajonale që tashmë është zbehur.

“Në PS është hequr procesi i zgjedhjeve dhe është zhdukur gara.  Zgjedhjet nuk i fiton partia. Unë kam kandiduar me Blushin disa herë në parti. Blushin e sillte Nano, por deri aty. Më pas fitoja unë. Partitë duhet të jenë sa më demokratike. Shqipëria ka pasur pikën më të fortë kartën rajonale, e cila është zbehur tashmë.

Çfarë është bërë për të afruar Shqipërinë me Kosovën? Më shumë i ka prishur punë Kosovës. Nëse do kishim një Shqipëri me prosperitet dhe pa korrupsion, kjo është ndihma më e madhe që i japim Kosovës dhe rajonit. Është për të ardhur keq që vendi ynë ka mbetur mbrapa në procesin e integrimit”- tha Dade.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *