Vendosni fjalën kyçe....

Kongresmenes amerikane i publikohet videoja duke kërcyer, shpërndahet rrufeshëm në rrjet


Anëtarja demokrate e Kongresit amerikan, Alexandria Ocasio-Cortez, është mbërthyer nga një skandal pas publikimit të një videoje ku ajo kërcen bashkë me miqtë e saj. Videoja është bërë virale dhe është shpërndarë masivisht në rrjet.

Ajo u shpërnda nga llogaria e një faqejeve konservatore në “Twitter”, ku Ocasio-Cortez dhe

miqtë e saj duken duke kërcyer në mënyrë “teveqele” teksa kopjonin një kërcim nga “The Breakfast Club”.

Video u regjistrua në 2010 në Universitetin e Bostonit, ndërsa Ocasio-Cortez ishte studente atje.

Ajo u diplomua me një diplomë në ekonomi vitin e ardhshëm në të njëjtin universitet.