Vendosni fjalën kyçe....

Shpërthen autobusi me turistë në Egjipt, raportohet për dhjetra të plagosur


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë Egjipt kur një autobus me turistë ka shpërthyer në qytetin e Kajros. Mediat e huaja raportojnë se deri më tani ka 2 viktima dhe dhjetra të plagosur. Sipas mediave lokale shpërthimi ka ndodhur në jug të Gazës, pranë Piramidave, një zonë e populluar nga turistë.

Shpërthimi dyshohet se është sulm terrorist, ndërsa numri i viktimave nuk dihet ende.

Burimi: BBC