Vendosni fjalën kyçe....

Një i vdekur dhe tetë të plagosur në Gjermani, dyshohet për sulm kamikaz (FOTO/VIDEO)


Një grua ka humbur jetën dhe tetë persona kanë mbetur të plagosur pasi një makinë u përplas me një grup udhëtarësh që prisnin një autobus në qytetin gjerman të Recklinghausen.

Sipas policisë, shoferi mund të ketë tentuar një sulmvetëvrasës. Makina papritmas doli nga korsia dhe u përplas me njerëzit që prisnin autobusin në stacion.

Policia beson se përplasja ishte e qëllimshme, me zëdhënësen Ramona Hörst, që ka deklaruar se se ishin “treguesit e parë të një tentative të mundshme vetëvrasjeje nga ana e burrit që drejtonte makinën”.

Shoferi ndodhet në spital dhe momentalisht nuk mund të merret në pyetje, shkruan Dailystar.

Një dëshmitar tha në Twitter: “Ishte një situatë kaotike. Punonjës të zonës dhe  një dentist që ndodhej pranë si dhe ekuipazhi i një makine patrullimi u kujdesën për të plagosurit duke i dhënë ndihmën e parë. Gjithsej u lënduan 14 persona.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *