Vendosni fjalën kyçe....

Studentët në protestë, banorët e Astirit nisen drejt Kryeministrisë (VIDEO)


Studentët janë sërisht sot në protestë para Kryeminsitrisë. Ata shprehen të vendosur se nuk do të negociojnë me kryeministrin Rama dhe kërkojnë vetëm plotësimin e 8 kërkesave të tyre.

Ata kanë deklaruar se që nga dita e sotme protesta e tyre do të kthehet në një protestë kombëtare. Po kështui iu kanë bërë thirrje dhe i ftojnë në protestë të gjithë shqiptarët.

Po kështu banorët e “Unazës së Re” janë nisur drejt kryeministrisë për t’iu bashkuar protestës së studentëve përpara kryeministrië pas thirrjes për protestë kombëtare. Banorët e Astirit kanë deklaruar se do të mbështesin kauzën e studentëve pasi edhe ata janë vetë prindër dhe kanë fëmijë studentë.