Vendosni fjalën kyçe....

Grabitet makina që transportonte paratë e një banke, vidhen 75 milionë lekë


Pak minuta më parë një makinë një makinë që  bën trasportimin e parave të një banke në vend është grabitur . Ngjarja ka ndodhur ne Shkozet të Durrësit rreth orën 16: 30.

 Një ‘Benz’ me tre persona te armatosur me maska kanë ndaluar edhe kanë grabitur paratë. Grabitësit u larguan ne drejtim te Shijakut. 

Mësohet se shuma e grabitur është 75 milionë të vjetra dhe paratë i përkisnin Drejtorisë së Transportit Rrugor. Ende nuk ka një reagim zyrtar nga policia në lidhje me këtë ngjarje./ Hashtag.al 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *