Vendosni fjalën kyçe....

Banorët e Astirit nesër i bashkohen protestës kombëtare të studentëve


Banorët e Astirit edhe sot janë ngritur në protestë kundër projektit të “Unazës së Re”. Ata kanë deklaruar që nga dita e nesërme do t’i bashkohen protestës së studentëve pasi sipas tyre ky projekt është një aferrë korruptive.

“Nesër në orën 9 do të mblidhemi këtu. Ne jemi prindërit e tyre duhet të mbrojmë ata dhe kanë kërkesa mëse legjitime dhe ne jemi në mbështetje të tyre. Është shumë e rëndësishme pjesë marrja nesër në këtë protestë’., u shpreh një banor. “Jemi me studentë”, “Qeveri hajdute”, janë disa nga thirrjet e banorëve.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *