Vendosni fjalën kyçe....

Juventus i pamposhtur, i mjafton një gol për të gjunjëzuar Interin


Supersfida e Seria A midis Juventus dhe Inter e luajtur në Torino ka përfunuar me fitoren e “Zonjës së Vjetër”.

Bardhezinjtë arritën të merrnin një fitore minimale 1-0 ndaj Interit i cili u tregua i pafuishëm për të ndryshuar rezultatin.

Ka qenë Mandzukic i cili i dha fitoren Juves në minutën e 66’ të pjesës së dytë pasi në fraksionin e parë skuadrat nuk shkuan më tej se barazimi.

Me këtë fitore Juventus mbetet në vendin e parë të klasifikimit pa i cënuar pozitat e tij, ndërsa inter ndodhet në vendin e tretë me 4 pikë më shumë se Milan i cili në rast fitoreje vë në kërcënim për garën në tabelë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *