Vendosni fjalën kyçe....

Astiri ndryshon brenda natës, çfarë ndodhi kur protestuesit flinin (VIDEO)


Mëngjesin e sotëm Astiri është shndërruar krejtësisht. Punonjësit e IKMT-së mesa duket kanë punuar gjithë natën, duke shkulur shumicën e pemëve dhe shtyllave të ndriçimit në këtë zonë.

Për shkak të festive të nëntorit, banorët e Astirit të cilët janë prej një muaji në protestë kanë menduar se punimet do ndalnin. Por jo. Qeveria mesa duket ka vendosur ka vendosur që punët të bëhen natën, meqë ditën ndeshen me rezistencën e banorëve.

Kështu procesi është përshpejtuar mbrëmjen e 28 nëntorit dhe sot ka vetëm pemë e shtylla të shkuluara.