Vendosni fjalën kyçe....

Laboratori i heroinës në Has, Berisha: Pronari u lajmërua nga policia që të largohej


Një qytetar ka denoncuar faktin se Admir Hoxha, biznesmeni që po kërkohet për laboratorin e heroinës në Has, është lahmëruar nga policia që të largohej pasi ishte në përgjim.

Sipas denoncuesit, Hoxha e dha lokali që ka në Rinas te një shtetas arab, ka zhdukur provat si dhe sasinëe kokainës dhe të heroinës që kishte në resortin e tij.

Denoncimi i tij është publikuar nga ish-kryeministri Berisha në “Facebook”.

“Me dt 10 shtator antidroga njoftoi Admir Hoxhen, pronarin e fabrikes se heroines se ishte ne pergjim!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Respekte z Berisha nga te dhenat te sigurta per Admir hoxhen pronarin e resort Ador ne rinas qe eshte i implikuar ne punishten e heroines ne kukes ai ka lidhje shume te fuqishme me pushtetar te lart dhe edht lajmerua me dt 10 shtator nga agjent te antidroges te policise se shtetit qe ishte ne pergjim dhe te arratisej nga vendi. Admiri e dha lokalin me qera nje arabi dhe largoj personelin punetor fshihu kamerat e zhduku provat dhe largoj nje sasi te madhe kokaine e heroine nga depot e resortit.ai e kishte mbyllur licensen para dy viteve dhe operonte me pak pun ne resort.ai ishte garant i hashashit ne turqi dhe vlera e hashashit vinte ne shqiperi heroin.” – shkruan Berisha.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *